Rychlobruslení Žďár nad SázavouMartina Sáblíková

Rychlobruslení

... v současnosti jeden z nejúspěšnějších sportů České republiky, jehož centrum je na Vysočině, a to zejména díky talentovaným sportovcům, našim reprezentantům, kteří pocházejí a svou kariéru začali právě v bruslařském klubu ve Žďáře nad Sázavou.

Bruslařský klub Žďár nad Sázavou se od svého počátku, května 1998, může pochlubit výchovou celé řady úspěšných sportovců, reprezentantů i olympioniků. Svá první vítězství a rekordy si zde, ve svém mateřském klubu, vytvořila nejen současná několikanásobná mistryně světa a olympijská vítězka Martina Sáblíková, ale také např. bývalí reprezentanti v rychlobruslení Pavel Kulma, Milan Sáblík, Zdeněk Haselberger či Lucie Haselbergerová.

Cílem naší snahy a práce s dětmi je rozvíjet pohybové dovednosti předškolní a školní mládeže, objevování a výchova nových talentů a budoucích nadějí, které by dosahovaly těch nejlepších výsledků a zajistily rychlobruslení další generaci úspěšných reprezentantů. Výchova dětí v přátelském prostředí týmu, všestranný rozvoj sportovního ducha, vedení k zodpovědnosti, podpora jejich talentu – tréninky na bruslích, atletický trénink, výuka techniky, ale i regenerace a hry, to vše patří do života našeho klubu.

Příprava našich závodníků směřuje nejen k účasti na národních soutěžích, ale také mezinárodních závodech a soustředěních pod vedením ISU (Mezinárodní bruslařské federace). Tréninky a prezentaci klubu zajišťují nejen kvalifikovaní trenéři, certifikovaní Masarykovou univerzitou v Brně, ale i bývalí reprezentanti a v rámci možností programu se na trénincích podílí i sama Martina.

Zajímáte se o rychlobruslení? Přijďte se na nás podívat! Přijďte nám fandit!

Podporují nás:

Město Žďár nad Sázavou
Nowis Team
Český svaz rychlobruslení
Králi.cz - tvorba www stránek, webhosting, tvorba internetových obchodů
SONA